HAKKIMIZDA
Türkiye’nin artık bir yastık ve yorgan markası var!

Türkiye’nin ilk premium yastık ve yorgan markası PENELOPE, 1993’den beri sağlıklı ve kaliteli bir uyku standardı sunmak için tüketici ihtiyaçlarını belirleyerek dizayn ediyor, üretiyor ve her geçen gün ürün çeşitliliğini artırarak mevcutta var olmayan fonksiyonel ürün tasarımlarıyla tüketici ihtiyaçlarını karşılayarak uluslararası standartta bir uyku bilinci oluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’nin lider ev tekstili üreticisi Maya Tekstil’in en prestijli markalarından biri olan PENELOPE, başta Orta Doğu ve Avrupa olmak üzere yaklaşık 50 ülkede farklı uyku alışkanlıklarına hitap eden yastık, yorgan ve aksesuar ürün grubu ile tüketicilerle buluşuyor. Naturide, Softide, Medide ve Elide lisanslı ürünlerinin yanı sıra bebe grubuyla her yaştan tüketiciye seslenen PENELOPE’nin 24 çeşit yastık, 16 çeşit yorganı bulunuyor.

Penelope, yastık ve yorgan ürünlerinde ulaşmış olduğu ürün gamı ve farklılık sağlayabilen yaklaşımıyla sektöründe çığır açarken, uykuyu ve tüketicide sağlıklı uyku bilinci oluşturmayı sahiplenen bir duruş sergiliyor.

Yoğun Ar – Ge çalışmaları ile geliştirilen PENELOPE ürünleri, başta kaliteli Kaz Tüyü olmak üzere; Bambu, Nanoelyaf, Mikroelyaf, Boncuk Elyaf, Yün, Visko ve Lateks gibi dolgu malzemeleri de kullanarak farklı ihtiyaçlara yönelik içerikleriyle dünya standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Avrupa standartlarındaki üretimini tescilleyen EDFA (European Down and Feather Association) üyeliği bulunan PENELOPE bu üyelik ile ürünlerinin birinci sınıf özelliğini “EN12934” etiketiyle belgeliyor. Markanın ayrıca Uluslararası Uyku Ürünleri Üreticilerini temsil eden ISPA (International Sleeping Products Association) üyeliği de bulunuyor.

PENELOPE ve Markaları

PENELOPE Markası farklı dolgu malzemelerinden oluşan ürünleri, belirli koleksiyon isimleri altında toplarken, tüketiciye seçebileceği çokça alternatif sunuyor.

Elide ile Tencel'den yüne, kaz tüyünden bambuya, ve mikroelyafa kadar uzanan değişik dolgu malzemelerinden oluşan özel koleksiyon ürünlerini bir arada toplarken,

Naturide kategorisi; sadece kaz tüyü ürün kullanmak isteyen tüketiciler için değişik yumuşaklık ve ısı derecelerinde ürün seçkilerini bulunduruyor.

Softide serisinde kaz tüyü yumuşaklığı arayışında olup, elyaf ürün tercih eden tüketicilere bulutların üstünde uyuyormuş hissini yaşatabilecek alternatifler sunuluyor.

Medide ürün serisinde ise kullanıcıya fonksiyonel çözümler sunan yastıklar bulunmakta olup, sağlıklı bir vücut duruşu ve zemini oluşturarak boyun ağrıları ve terleme gibi istenmeyen durumları azami surette azaltan çözümler sunuluyor.

PENELOPE Bebe Serisi, bebeği için en kaliteli ürünü isteyen annelerin tercihi PENELOPE Bebe serisi, farklı dolgu malzemelerinden oluşan bir kategori ile tüm beklentileri karşılarken, antialerjik ve antibakteriyel ürün özellikleriyle bebekler için gerekli hijyen koşullarını maksimum düzeyde karşılıyor.

 • ELIDE
  Elide Serisi
  KENDİNİ ÖZEL HİSSEDİYORSAN...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • NATURIDE
  Naturide Serisi
  KAZ TÜYÜNÜ DOĞALLIĞI, YUMUŞAKLIĞI, SICAKLIĞI...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • SOFTIDE
  Softide Serisi
  HİÇ BULUTLARDA UYUMAYI DENEDİNİZ Mİ?
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • MEDIDE
  Medide Serisi
  SAĞLIKLI UYKU, SAĞLIKLI YAŞAMSA...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • PEDLER VE ALEZLER
  Pedler ve Alezler
  SAĞLIKLI UYKU BİLİNCİ OLANLAR, KUSURSUZ BİR UYKU ORTAMI ARAYANLAR İÇİN...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • PENELOPE BEBE
  Penelope Bebe
  "UYUSUN DA BÜYÜSÜN NİNNİ" DİYE BÜYÜTÜLDÜK HEPİMİZ...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN