SERTİFİKALARIMIZ
Çevreye duyarlı teknolojiler kullanan ve kalite standartlarının tamamını yerine getiren Penelope, sadece standartları yerine getirmekle kalmıyor aynı zamanda o standartların oluşmasına da ürettiği kaliteli ürünlerle katkı sağlıyor.

EDFA

EDFA, kurulduğundan bu yana tüy dolgulu ürünleri daha iyi kalite standartlarına eriştirmek amacıyla faaliyet yürütüyor. Firmaları alanında uzman kişilerle bir araya getiren EDFA, üretim sürecinde taraflar arasında bir etkileşim yaratıyor. 2008 yılında EDFA (European Down and Feather Association) üyeliğini gerçekleştiren Maya Tekstil, EDFA’nın Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olarak Avrupa standartlarındaki üretimini tescilledi. Penelope ürünleri AB ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği’nin EN12934 standardına göre etiketlenmektedir. Bu standart, ürünlerde kullanılan gıdık ya da sırt tüyünün hangi orana sahip olması gerektiğini açıkça belirtiyor. Penelope ürünlerinde kullanılan kaz tüyleri yine AB standartları olan EN1162, EN1163, EN1164 ve EN12130 standartlarına göre test edilmiştir.EN 1162: Oksijen indeks numarası tayiniEN 1163: Yağ içeriği tayiniEN 1164: Sulu ortamda karışıklık tayiniEN 12130: Filling Power (ya da kütlesel hacim) tayini

Uluslararası Tüy Bürosu

Tüm dünyada tüy konusunda uzman firmaların yer aldığı kar amacı olmayan bir kuruluştur. Bu kuruluşa Türkiye’den sadece Maya Tekstil üyedir.

NOMITE

Avrupa standartlarındaki ev tekstili ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın (European Down and Feather Association)ticari markası olan NOMITE belgesi, ürünlerin hijyenik ve antialerjik özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. NOMITE belgesi kullanan üreticiler, PAS 1008 üzerinden Alman Norm Enstitüsü’nün kriterlerini kabul etmiş sayılıyor. Buna göre, NOMITE belgesi bulunduran ürünlerin tüy ve tüy kökenli maddelere alerjisi olan kişilere dahi uygun olduğu tescillenmiş oluyor. Tüy dolgu malzemeli ürünlerde bulunan NOMITE işareti, ürünlerin ev tozu alerjisi olan kişiler için ideal özellikler taşıdığını kanıtlıyor. NOMITE işaretli ürünler, tüketicilere üretimin standartlarının Avrupa düzeyinde olduğunu da gösteriyor. PENELOPE ürünlerindeki NOMITE işareti, kaz tüyü dolgu malzemeli yastık, yorgan ve uyku pedlerinde toz akarı bulunmadığının en somut belgesi niteliğinde. 

GOST-R

GOST-R - Rusya Hijyen Sertifikası: Rusya’da "Tüketici Haklarını Koruma Yasası" çerçevesinde toplum sağlığını etkileyen ürünler için istenen kalite sertifikadır. Rusya Sağlık Bakanlığı’na bağlı akredite laboratuvarlarda yapılan testler sonucu verilen sertifika GOST-R belgesine esas teşkil etmektedir. Söz konusu ürünün Rusya sağlık normları dâhilinde olduğunu belgeler. PENELOPE ürünleri Gost-R sertifikasına sahiptir.

ISPA

Uluslararası Uyku Ürünleri Derneği  - ISPA (International Sleep Products Association) dünya çapında 50 ülke üzerinde yaklaşık 700 üreticiyi temsil ediyor. Dernek ayrıca tüm üyeleri için mevzuat, bilgi ve eğitim alanlarında geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. MAYA TEKSTİL’in 2011’den bu yana ISPA üyeliği bulunuyor. 
 

САНИТАРНО ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ

Rusya Federasyonu Hijyen Sertifikası
Moskova'da Sağlık Bakanlığına bağlı akredite (yetkili) laboratuvarlarda yapılan testler sonucu verilen ve maddelerin kimyasal bileşimlerini; ayrıca bu bileşimlerin Rusya Federasyonu sağlık normları dahilinde olduğunu belgeleyen sertifikadır.

ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Belgesinin Kullanımı ve Yararları
ISO 9001, belgesi çok sayıda müşteri tarafından istenmektedir. Bu belge yalnız başına bir pazar avantajı sağlayacaktır. Ancak bu fayda kısa vadelidir. ISO 9001, pazar avantajı dışında kuruluşlara bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplini kazandırır. Ancak belgenin alınması kusursuzluğun başarıldığı anlamına gelmez. ISO 9001 belgeli bir kuruluşta her problem bir iyileştirme fırsatı olarak görülür. Problemin çözümünden önemlisi onun bir daha tekrarlanmamasını sağlamaktır.

OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001'in temel amacı; iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal mevzuatın ışığı altında, kuruluştaki söz konusu riskleri ortadan kaldırarak veya en aza indirerek, sağlıklı, güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak ve bu ortamı yönetmektir. Daha detaylı anlatmak gerekirse OHSAS 18001'in üç ana başlıkta toplayabileceğimiz amaçları şunlardır:
1) Çalışanları korumak: Çalışanları işyerinin olumsuz etkilerinden korumak, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak iş sağlığı ve güvenliğinin ilk amacıdır.
2) Üretim güvenliğini sağlamak: İş kazaları ve meslek hastalıkları sebebiyle oluşabilecek iş gücü ve iş günü kayıplarının en aza indirilmesi, dolayısıyla iş veriminde artışın sağlanmasıyla üretimin (ürün ve/veya hizmet) korunması iş sağlığı ve güvenliğinin amaçlarından biridir.
3) İşletme güvenliğini sağlamak: Çalışma ortamlarında alınan tedbirlerle, işletmeyi tehlikeye sokabilecek yangın, patlama, makine arızaları ve devre dışı kalmaların ortadan kaldırılması işletme güvenliğini sağlayacaktır.
 
 • ELIDE
  Elide Serisi
  KENDİNİ ÖZEL HİSSEDİYORSAN...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • NATURIDE
  Naturide Serisi
  KAZ TÜYÜNÜ DOĞALLIĞI, YUMUŞAKLIĞI, SICAKLIĞI...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • SOFTIDE
  Softide Serisi
  HİÇ BULUTLARDA UYUMAYI DENEDİNİZ Mİ?
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • MEDIDE
  Medide Serisi
  SAĞLIKLI UYKU, SAĞLIKLI YAŞAMSA...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • PEDLER VE ALEZLER
  Pedler ve Alezler
  SAĞLIKLI UYKU BİLİNCİ OLANLAR, KUSURSUZ BİR UYKU ORTAMI ARAYANLAR İÇİN...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • PENELOPE BEBE
  Penelope Bebe
  "UYUSUN DA BÜYÜSÜN NİNNİ" DİYE BÜYÜTÜLDÜK HEPİMİZ...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN