PENELOPE ve Uyku Kültürü

 • Her yıl düzenli olarak yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve gelenekselleşen "Uyku Günleri" ile toplumu uyku kültürü konusunda bilgilendirerek, uyku alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefleyen PENELOPE, premium uyku ürünleri ile uyku bozukluklarının önüne geçerek tüketicilerin doğru yastık ve yorgan seçimi yapmalarını sağlıyor. Türkiye’de uyku kültürünü yaymak için 20 yıldır önemli çalışmalar yapan PENELOPE geliştirdiği özel teknolojilerle rahat ve konforlu bir uykuyu mümkün kılıyor.
 • Sağlıklı bir uyku için hangi ürünü seçmelisiniz. İşte uyku biçiminize göre seçmeniz gereken yastık ve yorganlar…
  Doğru yastık seçimi sağlıklı ve kaliteli bir uykuyu beraberinde getirecektir. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku ise huzurlu bir hayatı…

  Sırt Üstü Yatanlar İçin Yastık: Sırt üstü uyuyanlar için özel olarak tasarlanan PENELOPE yastıklar, orta derecedeki yüksekliği ile boyun ve sırt kaslarınızı destekliyor. Eğer sizde sırt üstü yatmaktan vazgeçemeyenlerdenseniz PENELOPE’nin; Star, Bronze, Gold, Diamond, Alliance, Thermy, Wooly Wool, Camello, Bamboo, Terapia Plus, Soffia, Palia Deluxe, Medinorm veya Medijel ürünlerinden birini seçebilirsiniz.

  Yüz Üstü Yatanlar İçin Yastık: Yüz üstü uyuyanların konforu düşünülerek tasarlanan alçak yüksekliğe sahip PENELOPE yastıklar, rahat ve huzurlu bir uykunun kapılarını açıyor. Eğer siz de yüz üstü uyumayı seviyorsanız; PENELOPE’nin Platin, Imperia Plus, Medilat ve Thermocool serilerinden birini seçebilirsiniz.

  Yan Yatanlar İçin Yastık: Yan yatanların huzurlu bir gece geçirmesi için tasarlanan PENELOPE’nin dolgun, yüksek yastıkları hem sağlığınızı hem de uykunuzun kalitesini garanti altına alıyor. Eğer siz de yan yatmayı sevenlerdenseniz PENELOPE’nin;  Medallion, Twin,  Bolla, Doppia, Medibon, Medimix, Medipoint, Mediform, MediBamboo ve MediTherm ürünlerinden birini seçebilirsiniz.

 • Penelope’de her ürünün sıcaklık derecesi dolgu malzemesine ve malzemenin ürün içerisindeki yoğunluğuna bağlı olarak deşir.

  Uyku kalitenizi artırmak için vücut ısınıza ve uyuduğunuz ortamın ısısına göre en uygun olan dolgu malzemesini ve yoğunluğunu seçmeniz gerekmektedir.

  Dolgu malzemesi ve yoğunluğuna göre sıcaklık dereceleri çok serin, serin, orta/ılık, sıcak ve çok sıcak olarak değişmektedir.

  Soğuk kış gecelerinde yüksek sıcaklık derecesinde bir uyku deneyimi için yoğunluğu yüksek kaz tüyü yorganlar tercih edilebilir.

  Serin Sevenler İçin Yorgan: Vücudun ürettiği fazla nemi ve vücut ısısını emerek azaltan PENELOPE’nin özel olarak tasarladığı yorganlar isteyenlere bahar ve yaz aylarında hayalini kurdukları serin uyku ortamını sağlıyor. Eğer
  siz de serin bir ortamda uyumayı seviyorsanız Thermocool, Cottonsense,
  Tropical ve Twin Platin ürünlerinden birini seçebilirsiniz.

  Sıcak Sevenler İçin Yorgan: Her biri birinden özel dolgu malzemeleriyle sıcacık geceler sunan PENELOPE yorganlar arasından Wooly, Camello,
  Cashmere, Gold, Platin, Diamond ve Soffia’yı seçebilirsiniz.

  Çok Sıcak Sevenler İçin Yorgan: Çok sıcak uyku ortamları için
  tasarlanmış Twin Platin ve Dormia yorganlar ile en soğuk kış gecesinde bile bahar havası yaşayabilirsiniz.

 • Dolgu malzemesine uygun yastık ve yorgan seçimlerinde fiziksel özellikler ve alışkanlıklara göre seçim yapılmalıdır. Doğal ve sentetik malzemelerden size uygun olanı tercih etmeniz uykunuzun kalitesini artıracaktır.

  Uyku biçiminize en uygun PENELOPE’yi bulmak için size en uygun dolgu ürününü bulun:

  Kaz Tüyü: Dünyanın en hafif ve en iyi doğal yalıtım malzemelerindendir. Gece emdiği nemi gündüz tekrar havaya geri püskürtür. Doğal yapısından dolayı sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur ve uyku için uygun bir atmosfer oluşturur. Uyku ortamının sıcaklığına uygun seçilmiş kaz tüyü ürünler, hava geçirgenliği sayesinde terlemeye sebep olmaz. Bakteri barındırmadığı için koku yapmaz, hijyeniktir. Kaz tüyü bütün doğal ürünler gibi alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır. Kaz tüyü yorgan seçimlerinizde üstünüzde ağırlık hissetmeden ve vücut ısınızı muhafaza ederek kaliteli uykunun tadını çıkarabilirsiniz.

  Kaşmir: Dünyanın en nadide, en değerli ipliği kabul edilen kaşmir, yüzyıllardır tahtını bırakacağı bir başka iplik bulamamış tüm zamanlarda ve kültürlerde en değerli giysi olmuş ve prestij ve kalite ile özdeşleşmiştir. İpeksi yumuşacık yünlerden oluşan kaşmir, soğuk kış gecelerinde sıcacık bir uyku için biçilmiş kaftan. Şıklık ve zerafetin, sağlık ve konforla buluştuğu bir uyku deneyimi için kaşmir tercih edebilirsiniz.

 • Deve Tüyü: Deve tüyü, oldukça hafif olmasına rağmen son derece iyi ısı yalıtımı sağlar. Yorganınızın hafifliği kaliteli bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Sağlıklı ve rahat bir uyku için deve tüyü idealdir. Doğal yapısından dolayı sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur, nemi ayarlar ve uyku için uygun bir atmosfer oluşturur. Uyku ortamının sıcaklığına uygun seçilmiş deve tüyü ürünler, hava geçirgenliği sayesinde terlemeye sebep olmaz. Bakteri barındırmadığı için koku yapmaz, hijyenik ve antialerjiktir. Deve tüyü, klima etkisi yaratarak soğuk gecelerde sıcak, sıcak gecelerde ise serinlik etkisi ile sağlıklı ve kesintisiz bir uyku deneyimi sunar.

  Bambu: Bambu kumaşlar, sağlıklı, organik ve ter kokusunu engelleyici özelliğe sahiptir. Tüm bunların yanı sıra ışıltılı, ipek gibi yumuşak dokusu ile günümüzün en çok tercih edilen kumaşlarındandır. Bambu elyafının en karakteristik özelliği ise doğallığı ve anti-bakteriyel olmasıdır. Yapısındaki küçük boşluklar sayesinde mükemmel nem transfer özelliğine sahiptir. Sıcak yaz aylarında dahi serinlik hissi verir. Bambu liflerinden yapılmış tekstil mamulleri yumuşak bir tutuma, konfor özelliklerine, yüksek yıkama ve renk haslığına, anti-statik özelliğe, alkali, asit ve mantarlara karşı yüksek dayanıma sahiptir. Pamuktan yüzde 60 daha fazla su emme özelliğine sahip Bambu, terlemeyi engellediği gibi diğer dolgu maddelerine oranla da daha hızlı kurumaktadır.. İçerdiği "Bamboo-Kun" maddesinden dolayı anti-bakteriyel olma özelliğine sahip bambu PENELOPE’nin yastık ve yorgan grubunda kullanılmakta.

 • Mikrojel: Türkiye’de ilk kez Maya Tekstil’in PENELOPE koleksiyonuna kattığı ve kaz tüyüne en yakın madde olan mikrojel, rahatlığın ve konforun kapılarını açıyor. Elyaf inceliğinin 0.9 denyeye kadar indirildiği mikrojel ürünler, hayallerinizi zorlayacak hafiflik ve yumuşaklık hissini sizlere yaşatacak. Penelope’nin koleksiyonunda yer alan “thermocool mikrojel yorgan” ile sizin için ısıyı düzenleyen akıllı teknolojiyi sağlık, konfor ve kaliteyle bir arada yaşayabileceksiniz. Kaz tüyüne en yakın ürün olan mikrojel ürünler anti-bakteriyel ve anti-alerjik özellikleri ile de en gözde
  tercihlerden.

  Boncuk Elyaf: Birbirinden bağımsız hareket eden boncuk elyaflar uyku sırasında vücudunuzun şekil ve hareketlerini takip ederek boşlukları doldurur ve uyku için gerekli desteği verir. Bu özelliği ile üstün bir konfor ve homojen ısı dağılımının farkına varacaksınız.  Ağırlıklı olarak PENELOPE yastıklarda kullanılan boncuk elyaf, kolayca hacim kazanma yeteniyle öne çıkıyor. Özel bir işlemden geçirilen boncuk elyaf hem ürünlerin dolgun görünmesini sağlıyor hem de konforunu maksimum düzeye çıkartıyor.

 • Mikroelyaf: Kaz tüyünün hafifliği ve yumuşaklığını anımsatan yapısı ile mikro elyaf,  standart 6 denye olan elyaf inceliğini 3 denyeye indirmekte.

  Lateks: Kauçuk ağacının sütünden elde edilen doğal bir malzeme olan lateks; delikli yapısı sayesinde terleme problemini ortadan kaldırıyor.

  Pamuk: Doğal yapısı sayesinde vazgeçilmez dolgu malzemelerinden biri olan pamuk, hem terlemeyi önlüyor hem de gece boyu hava sirkülasyonunu sağlıyor.

 • Downproof tüylerin kumaş yüzeyine geçmesine engel olan yüzde 100 pamuk ve ithal kumaşlardan oluşan bir apre türüdür.

  Yorganlardaki özel dikim ve dolum tarzı ise tüylerin, yorganın tamamına homojen olarak dağılmasını sağlayarak, belirli bir bölgede yoğunlaşmasına ve yorgan içerisindeki bölgesel ağırlık farklılıklarına engel olur.

  Penolope ürünlerin tamamında bu özel teknik kullanılmakta ve tüylerden doğan rahatsızlıklar yok edilerek konforlu bir uyku ortamı sağlanmaktadır. Kaz tüyü yastık ve yorganlarında, içeri mite (ev tozu akarı) girmesini engelleyen tüy geçirmez “downproof” kumaşlar kullanılmakta. Pamuklu, jakarlı saten ya da ipek kumaştan oluşan bu dış yüzeyin zarar görmemesi için, ürünlerin ayrıca koruyucu bir kılıf içinde bulundurulması tavsiye edilmektedir.

 • ELIDE
  Elide Serisi
  KENDİNİ ÖZEL HİSSEDİYORSAN...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • NATURIDE
  Naturide Serisi
  KAZ TÜYÜNÜ DOĞALLIĞI, YUMUŞAKLIĞI, SICAKLIĞI...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • SOFTIDE
  Softide Serisi
  HİÇ BULUTLARDA UYUMAYI DENEDİNİZ Mİ?
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • MEDIDE
  Medide Serisi
  SAĞLIKLI UYKU, SAĞLIKLI YAŞAMSA...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • PEDLER VE ALEZLER
  Pedler ve Alezler
  SAĞLIKLI UYKU BİLİNCİ OLANLAR, KUSURSUZ BİR UYKU ORTAMI ARAYANLAR İÇİN...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN
 • PENELOPE BEBE
  Penelope Bebe
  "UYUSUN DA BÜYÜSÜN NİNNİ" DİYE BÜYÜTÜLDÜK HEPİMİZ...
  ÜRÜNLERİ İNCELEYİN